Açık Büfe Nedir ve Ekipmanları Nelerdir?

acik-bufe-ekipmanlari-ne-ise-yararAçık Büfe Nedir ve Ekipmanları Nelerdir?

Açık büfe özellikle büyük işletmelerde yer alan bir servis sunum şekli olarak bulunmaktadır. Genelde otel, restoran, kafeterya, tatil köyleri, hastaneler, yeni mutfak kuran işletmeler, fabrikalar gibi daha birçok yerde sunum kolaylığı yaratması açısından tercih edilen sanayi tipi ekipmanlar olarak yer almaktadır. Açık büfeler özellikle yemeklerin ya da diğer gıdaların sunumu için önemli bir yer teşkil eder.

Açık büfe kişilerin kendi istekleri doğrultusunda istediği gıdayı denemeye olanak sağlayan limitsiz yiyecek ya da içecek temin edilen yerler olarak adlandırılır. Genelde yıldızlı otellerin çok fazla kullanmış olduğu mekanlarda açık büfe bulunmaktadır. Ayrıca fabrikalar, tatil köyleri, pastaneler gibi yerlerde de gıdaların teşhir ve sunumu için kullanım alanı bulabilmektedir.

Açık büfelerde yer alan ekipmanlar her açıdan kullanışlı olması ile işletme sahibine büyük bir imkan tanımaktadır. Çünkü ekipmanlar ne kadar profesyonel olarak üretilmişse; o kadar kolay bir sunum ortaya çıkacaktır. Gıdaların teşhir edilmesi ve saklanması için kullanılan açık büfe ekipmanları; hijyenik, paslanmaz çelik ve ahşap dekorasyon olarak görünüm açısından hitap etmesi de önem taşıyan bir ayrıntıdır.

Özellikle yöresel kültürün yer aldığı birçok gıdanın açık büfe içerisinde gösterime sunulması; açık büfe ekipmanlarının kullanışlı olması sayesinde daha rahat bir şekilde sunum yapılabilmesine imkan yaratır. Firmamız uzun yıllardır açık büfe konusunda hazırlamış olduğu tasarım ve ekipmanlarla birçok işletmeye açık büfe sunumu açısından rahatlık sağlayacak organizasyonlar kurmuştur. Özellikle pastaneler, sanayi tipi mutfaklar, profesyonel olan mutfaklar, yeni mutfak kuran işletmeler, tatil köyleri, oteller, restoranlar, kafeterya gibi daha birçok yerde özel dekorasyon ürünleri ile birleştirmek suretiyle hem paslanmaz çelik hem de mobilya dekorasyon içeren ahşap ürünleri ile büyük bir şaheser yaratacak bir görünüm sunmaktadır.

Açık büfe dekorasyon ürünlerimizde kullanmış olduğumuz tüm malzemeler birinci kalite olup, paslanmaz çelik ve ahşap dekorasyon ürünlerinde de en kaliteli malzeme kullanılarak dizayn edilmektedir. Ayrıca kullanılan tüm ürünlerdeki mobilya, cam, paslanmaz ve ahşap dekorlar firmamız tarafından lanse edeceğimiz işletmeye uygun bir şekilde tasarım yapılarak sunulmaktadır. Her türlü açık büfe kullanımlarında gerekli olan tüm malzemelerin yanı sıra hazırlanan sunum ekipmanları da büyük bir titizlik ve özenle uzun yıllar kullanıma vakıf olacak şekilde tasarımlanmaktadır.

İşletme sahipleri sadece açık büfe isteklerini belirtir ve bizler tasarımlarını yaparız. Tüm tasarımlarda işletmenize, çalışma kapasitenize ve sunum şeklinize göre tüm ekipmanları sağlıklı bir şekilde hazırlar ve monte ederiz. Kullandığımız ürünlerdeki kalitemiz;  yapacağınız sunumu en iyi şekilde ortaya koymaya yardımcı olacaktır. Açık büfe içerisinde kullanılacak soğuk gıdalar, sıcak gıdalar, salatalar, meyveler, günlük saklanması gereken ve tazeliğini koruyacak her türlü gıda için farklı bölümlerinin oluşturmuş olduğu ekipmanlar farklı olarak dizayn edilmektedir.  Otel, restoran, tatil köyleri, fabrikalar, kafeteryalar, pastaneler ve daha birçok açık büfe kullanılabilecek alanlarda uygulamış olduğumuz mobilya dekorasyon görünümlü ve ayrıca cam ve paslanmaz çelikle imal ettiğimiz açık büfe ekipmanları yıllarca kullanılmaya uygun bir güvence ile sizlere sunulmaktadır.

Tek yapmanız gereken açık büfe ekipmanları için firmamızı aramak ve gerekli olan tüm farklı dizayndaki ürün yelpazemizden seçiminizi yapmak olacaktır. Kalite, güvence ve tertipli açık büfe ekipmanlarını hazırlamak ve sizlerin beğenisine sunmak bizim işimizdir. Projelendirme aşamasını sağlayan mimarlarımız mekânınıza uygun olarak dizayn edilmesini titizlikle sağlamaktadırlar. Referans sayfamızdan gerekli olan ayrıntıları öğrenebilirsiniz.