Açık Büfe Nerelerde Kullanılır?

acik-bufe-ekipmanlari-ne-ise-yararAçık Büfe Nerelerde Kullanılır?

Açık büfeler özellikle yemeklerin daha rahat seçilmesi ve istendiği kadar alınması, geniş zamanda yemek yeme isteğini karşılamak maksadıyla oluşturulmuş bir Fransız kültürü sunum şeklidir. Açık büfeler  günümüzde genel olarak tatil yörelerinde çok daha sık olarak kullanılır ancak artık pastane, yeni kurulan işletmeler, oteller, tatil yerleri, profesyonel olarak hareket eden restoranlar, sanayi tipi mutfaklar gibi daha birçok yerde de açık büfe kullanımı sağlanmaktadır.

Açık büfede gıdaların hazırlanıp yerleştirilmesi ve servis şeklinde müşteriye yardımcı olmak amacıyla hareket edilmesine bağlıdır. Bu nedenle açık büfe için kullanılacak tüm açık büfe ekipmanları; her açıdan sunumu kolay, hijyenik ve görünüm açısından da göze hitap etmesi gerekliliği önem taşımaktadır. Çünkü büfenin ilgi çekici olması, dekorasyonunun ışıklandırılması gibi ayrıntılar her türlü dizaynın da müşteriye albeni sunması demektir. Çorbadan tatlıya kadar birçok yemek çeşidi için kullanılan açık büfeler çekiciliği artırıcı bir şekilde servise sunulmaktadır. Açık büfelerde saklanacak olan soğuk ya da sıcak gıdalar uzun bir süre sağlıklı olarak korunması açısından mutlaka önem taşımaktadır. Açık büfeler personel açısından da tasarruf sağlanması, servisi çabuklaştırma, işletme için iyi bir reklam aracı olması ve bunun yanı sıra misafirlere seçme olanağı tanıması açısından rahat bir servis sunumu gerektirir. Açık büfeler genelde günlük kahvaltı büfesi, öğlen ya da akşam yemekleri için hazırlanan büfeler olarak yer alır. Hazırlanmış olduğu yere göre sabit ve hareketli büfeler olarak da dizayn edilmektedir.

Açık büfelerde farklı bölümler yer almaktadır. Bu nedenle öğle ya da akşam yemeklerinde çorba, salata, soğuk sıcak olarak sunulan bölümler; ayrıca show yemekleri (Kesme istasyonu Show Cooking) olarak adlandırılan; ızgaralar, tatlı büfesi, içecek, sebze meyve püresi ve ekmek köşesi olarak bulunmaktadır. Kahvaltı büfesi de açık büfenin gösterişli olan bölümü olarak sunuma açıktır. Genelde ekmek köşesi, süt ürünleri köşesi, Corn Flakes köşesi, meyve köşesi, meyve suları ve sıcak içecekler; şarküteri köşesi yumurta ve ekstra günlük kahvaltı büfeleri olarak yer almaktadır. Bu sunumların yapılmış olduğu büfelerde mutlaka dekorasyonunda göz alıcı ve müşteriye hitap eder şekilde olması önem taşımaktadır. Gıdaların hazırlanmasının yanı sıra sunumunda sağlıklı ve hijyenik koşullarda yapılması açık büfeler için gerekli olan önemli bir ayrıntıdır.

Açık büfelerin kullanılmış olduğu birçok işletmede açık büfelerin dizayn edilmesi ve dekorasyon olarak düzenlenmesi bir firmanın yetkisi altındadır. Bizler firma olarak açık büfe düzenlerinde ve dekorasyonunda en önemli ve en ince ayrıntısına kadar hesap ederek sizlere sunum yapmaktayız. Açık büfe ekipmanlarının müşterinize hitap etmesi için gerekli olan cam, paslanmaz çelik ve ahşap dekorasyon tercihleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İşletmenizin mekânına, durumuna ve kapasitesine göre her türlü dekorasyonu sizler adına sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz hizmet dâhilinde açık büfe dekorasyonlarında müşterinizin daha kolay hareket etmesine ve  açık büfenin albenisine göre iştahının da artmasına yardımcı olmaktayız. Çünkü açık büfelerin kullanıldığı kuruluşlarda; dekorasyon da oldukça etkili bir hizmet şeklidir. Açık büfe dekorasyonlarını sağladığımız oteller, restoranlar,  pastaneler, yeni kurulan işletmeler, tatil yerleri  gibi daha birçok işletme de açık büfe ekipmanlarını kurmak bizim işimizdir. Kalitemiz, güvencemiz ve yıllar boyu sağlıklı olarak kullanabileceğiniz açık büfe ekipmanlarımızı işletmenize uygun şekilde tasarımlıyoruz.

Açık büfe üzerinde kullanabileceğiniz her türlü malzemenin de rahatlıkla sunumunu sağlamak üzere dizayn edilmektedir. Çünkü açık büfe üzerinde oluşabilecek her türlü kolaylık müşterinin alacağı gıdalar açısından da sağlıklı hareket etmesine yardımcı olacaktır. Açık büfe projelendirmesini işletmeniz için büyük bir titizlikle hazırlayan mimarlarımız sizlere en iyiyi sunmayı amaçlamaktadır. Dilerseniz referans sayfamızdan ürün çeşitliliğimizi görebilir Türkiye genelinde, Bursa çevresinde ve yurtdışında oluşturduğumuz projelendirmeler ile ilgili fikir edinebilirsiniz.