Pastane Ekipmanları Nelerden Oluşur?

pastane-ekipmanlariPastane Ekipmanları Nelerden Oluşur?

Bir pastanenin açılabilmesi için gerekli olan tüm ekipmanlar; özellikle üretim bölümünden teşhir bölümüne kadar yeterli bir araştırma sonrası oluşturulmaktadır. Pastane Ekipmanları zengin çeşitliliğe sahip işlevsel özellik taşıyan ve birçok açıdan kullanım aşamasında uzun yıllar dayanabilecek kalitede olması önemlilik şartı bulunmaktadır. Pastane Ekipmanları üretim aşamasından teşhir aşamasına kadar geniş yelpazede ürün çeşitliliği içermektedir.

Üretim aşamasında yer alan pastane ekipmanları;

Hamur yoğurma kazanı, hamur dinlendirme tekneleri, oklava, mermer tezgah, merdane, ocak çeşitleri, davlumbaz, spatula, hamur kesici, çelik tencereler, sanayi tipi mikser, sanayi tipi fırın, konveksiyonlu fırınlar, gastronom küvetler, saklama kapları, elek, tezgahlar gibi birçok çeşitten oluşmaktadır. Ayrıca sanayi tipi fırınlı ocak, mikrodalga fırınlar ve pizza fırını pişirme bölümünde kullanılması gerekli olan ekipmanlardır. Bunun yanı sıra soğutma ünitesi bölümünde bulunacak olan ekipmanlar ise soğuk hava deposu, depo tipi soğutucu dolaplar, pasta teşhir vitrinleri, dondurma teşhir dolabı, tezgâh tipi buzdolapları, buz makinesi, içecek soğutma dolapları olarak bu bölümde yer alır. Ayrıca birçok küçük parça şeklindeki ekipmanlarda pastane için gerekli olan ekipmanlar arasında bulunmaktadır.

Pastane ekipmanları özellikle paslanmaz çelikten yapılmış olması açısından hem hijyenik olması, rahat temizlenebilmesi, hem de kolaylık sağlayacağı için önemli bir ayrıntıdır. Pastane ekipmanları içerisinde kullanılan her türlü malzeme uzun yıllar dayanıklılık sağlayacak şekilde kaliteli olması gerekliliğini de taşımaktadır. Pastane Ekipmanları üretim aşamasından pişirme aşamasına ve teşhir aşamasına kadar gerekli olan tüm ekipmanları bünyesinde taşımaktadır.

Pastane ekipmanlarının paslanmaz çelikten yapılmış olması ve ayrıca kullanılacak bölümdeki tertibata göre teknik donanıma sahip olması önem taşımaktadır. Özellikle pişirme aşamasında kullanılan fırınlar doğalgaza uyumlu ve elektrikli olarak da yer almaktadır.

Pastane ekipmanlarının modern pastanelerde kullanılacak şekilde her türlü ihtiyaca cevap vermesi önemlidir. Özellikle firmamız modern pastane ekipmanları konusunda uzun yıllardır kalite güvencesini kanıtlamış bir firma olarak sizlere sunum yapmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan ve modern pastanelerin ortamına uygun şekilde planlanma aşaması ile hareket edilerek sizlere sunum hazırlayan firmamız; pastane ekipmanları ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgiyi sizlere anlatmaktadır.

Dilerseniz pastane açmak istediğiniz andan itibaren gerekli olan tüm ayrıntılı fizibilite çalışmalarını mimar mühendislerimiz sizler için hazırlasın. Sizlere sadece pastanenizi işletmek kalsın! Bir pastanede gerekli olan her türlü ekipmanın; donanımsal ve işlevsel özelliği göz önünde tutularak en ince ayrıntısına kadar ne şekilde yer alması gerektiği konusunda sizlere tüm yardımı sağlayalım. Bursa çevresinde, Türkiye genelinde ve yurtdışında pastane ekipmanları konusunda isim yapan firmamız; geniş zengin çeşitliliğe sahip gerekli olacak tüm ekipmanları sizler için hazırlamaktadır. Pastaneniz için gerekli olan ekipmanlar sizler için en iyi kalitede üretilmektedir. Özel bir ekip çalışması ile siz değerli müşterilerimize her türlü kolaylığı sağlamaktayız.