Pastane Ekipmanları

pastane-ekipmanlariPastane Ekipmanları

Pastaneler; oldukça teferruatlı ekipmanlar içermesi açısından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hareket edilmesi gereken işletmelerdir. Genelde pastane açmak için uygulanan birçok prosedürde, ekipmanlar her şeyden önce gelir. Çünkü işletmenin uzun yıllar kullanabileceği pastane ekipmanlarının mutlaka en kaliteli ve en sağlam dayanıklı malzemeden üretiliyor olmasına dikkat etmek önem taşımaktadır. Üretim aşamasından teşhir bölümüne kadar tüm ekipmanlar ayrıntılı olarak belirlenmeli ve ona göre pratik ve hızlı bir servis ortamı yaratacak şekilde ekipmanlar edinilmelidir. Genelde birçok fonksiyonel etkileri göz önünde tutulmak suretiyle pastane tasarımı yapmak ekipmanlarının da aynı şekilde organize edilmesi ile oluşturulmasına gerek duyulmaktadır.

Pastane ekipmanları oldukça geniş bir yelpaze içerir. Üretim kısmında kullanılan pastane ekipmanları mutlaka paslanmaz çelik ve ömürlük kullanılabilecek kalitede olması şartı aranmalıdır. Paslanmaz çelik olarak üretilen tüm pastane ekipmanları kullanımında hijyenik, temiz ve dayanıklı olması ile önem taşımaktadır. Bu nedenle pastane ekipmanlarının en basit kaleminden kullanılacak ekipmanlara kadar ayrıntılar; belli bir fizibilite çalışması ile oluşturulmalıdır.

Firmamız pastane ekipmanları konusunda oldukça kaliteli ekipman çeşitliliğini içermektedir. Paslanmaz çelik olarak imal edilen pastane ekipmanları işletmelere uzun yıllar dayanıklılık garantisini de beraberinde sunmaktadır.

Üretim aşamasında kullanılan pastane ekipmanları;

Hamur yoğurma makinesi, hamur dinlendirme makinesi, dolabı veya odası şeklinde oluşmaktadır. Özellikle hamur yoğurma makinesi profesyonel olarak kullanılması açısından paslanmaz çelik olması ve imalathanede hijyenik koşulları sağlayacak pratikte olması önemlidir. Ayrıca hamur dinlendirme makinesi dolabı veya odası pastanede olması gerekli olan ekipmanlardır. Hamur dinlendirme makineleri 500 lira 800 kilo arası hamur dinlendirme kapasitesine sahip sanayi tipi şeklinde olmaktadır. Ayrıca hamur dinlendirme dolapları ise çeşitli büyüklüklere sahip olacak şekilde yer almaktadır. Dolaplarda raflar içerisinde hamur bezelerinin dinlendirilmesi sağlanır. Hamur kesme ve yuvarlama makineleri da pastane ekipmanları arasında yer alan ve kullanılacak ekipmanlardır. Elektrikli olarak çalışan bu makinelerde paslanmaz çelik ve sanayi tipi olarak bulunmaktadır. Ayrıca ekipmanlar arasında pastanelerde önemli bir şekilde kullanıma sahip olan konveksiyonlu fırınlardır. Elektrikli olan bu fırınlarda paslanmaz çeliktir ve elektrikli aksama sahiptir.

Pasta imalatı bölümünde kullanılan malzemeler;

Hamur yoğurma kazanı, hamur dinlendirme tekneleri, mermer tezgah, oklava, merdane, davlumbaz, ocak çeşitleri, bıçaklar, tepsiler, spatula, çelik tencereler, hamur kesici, elek, saklama kapları, gastronom küvetler, konveksiyonlu fırın olmak üzere yer alır. Ayrıca sanayi tipi mikser sanayi tipi fırınlı ocak da ekipmanlar arasında bulunur.

Pastane ekipmanları arasında sanayi tipi fırınlı ocak, mikrodalga fırınlar ve pizza fırını pişirme bölümünde kullanılan ekipmanlardır.

Soğutma ünitesi bölümünde de yer alacak olan ekipmanlar ise;

Soğuk hava deposu, pasta teşhir vitrinleri, depo tipi soğutucu dolaplar, tezgâh tipi buzdolapları, dondurma teşhir dolabı, buz makinesi, içecek soğutma dolapları olarak pastane ekipmanları bölümünde yer almaktadır. Bunun yanı sıra küçük parçalar halinde birçok ekipman da pastane ekipmanları içerisinde bulunur.

Firmamız pastane ekipmanları konusunda paslanmaz çelik olan ve uzun yıllar dayanıklılığı kanıtlanmış birçok ekipmanı bünyesinde barındırmaktadır. Pastane ekipmanları çeşitliliği ile ilgili referans sayfamızdan zengin ürün çeşitlerimizi görebilir ve ayrıca danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. İşletmenize uygun şekilde oluşturulacak olan tüm ekipmanlar mimar mühendislerimiz tarafından konumunuza ve yapacağınız işe uygun şekilde gerekli birçok ayrıntı göz önünde tutularak gerekli ekipmanlar sunulmaktadır. Bursa çevresinde, Türkiye genelinde ve yurtdışında pastane ekipmanları konusunda isim yapmış ve geniş zengin çeşitliliğe sahip olan firmamız; sizlere gerekli olan tüm yardımı sunmaktadır.

Modern bir pastane imalathanesinde olması gereken tüm ekipmanlar firmamız tarafından tedarik edilmektedir.