Pastane Ekipmanlarının Önemi

pastane-ekipmanlariPastane Ekipmanlarının Önemi

Modern bir pastane kurulumunda gerekli olan tüm pastane ekipmanlarının oluşturulması için belli bir aşamadan geçme zorunluluğu bulunmaktadır. Özellikle pastanenin alanı, kurulacak ekipmanların bulunduğu alanlar, müşteriye sunulacak teşhir bölümleri gibi daha birçok ayrıntı, belli bir proje dahilinde hazırlanarak uygulanması gerekliliği yer almaktadır. Çünkü bu sayede pastanenin belli bir süre sonra marka olması aşamasına gelmesi sağlanmış olacaktır. Kurulumundan üretimine kadar her türlü ekipman ve dekorasyon; işletmenin belli bir süre sonra kendini kanıtlaması imkânını da bu sayede tanıyacaktır.

Pastaneler özellikle üretim aşaması ve teşhir aşaması bölümlerinden oluşur. Üretim aşamasında yer alan tüm pastane ekipmanları pastanenin gerekli olan kapasitesini karşılayabilecek düzeyde en basit kalemdeki ürününe kadar tedarik edilerek oluşturulmalıdır. Belli zaman sonra hiçbir ayrıntı atlanmadan oluşturulan pastane ekipmanlarının tamamının sağlanması; özellikle işletmenin çok daha düzgün işlemesine yardımcı olacaktır.

Pastane ekipmanları oldukça geniş bir alana sahiptir. Birçok ürünü içerisinde barındıran pastane ekipmanlarında üretim aşamasında gerekli olan malzemeler; hamur yoğurma makinesi, hamur dinlendirme makinesi, dolabı ya da odası, hamur kesme ve yuvarlama makinesi yer alır. Konveksiyonlu fırın, hamur yoğurma kazanı, mermer tezgah, hamur dinlendirme tekneleri, tepsiler, ocak, davlumbaz, spatula, oklava, merdane, çeşitli bıçaklar, tencereler, elektrik kesici, gastronom küvetler, saklama kapları, sanayi tipi mikser, çeşitli ebatlarda kalıplar gibi daha birçok parçayı içinde barındırır. Ayrıca konveksiyonlu fırınlar, mikrodalga fırınlar ve pizza fırını ve sanayi tipi ocaklar pişirme aşamasında kullanılacak ekipmanlar olarak yer almaktadır. Pastanelerin hazırlamış olduğu ürünlerini teşhir etmesi için belli vitrinler oluşturulur. Bu vitrinlerde sergilenecek olan gıdalar farklı ünitelerde saklanır.

Teşhir vitrinleri, ısıtıcılı vitrinler, vitrinli dolaplar, teşhir dolapları ve soğutucu vitrinler olmak üzere çeşitliliğe sahiptir. İmalathanede üretilmiş olan ürünlerin teşhir dolapları konulmasıyla imalat oluşumu sona erer. Ayrıca depo tipi soğutucu dolaplar, soğuk hava deposu, pasta teşhir vitrinleri, dondurma teşhir dolabı, tezgah tipi buzdolapları, buz makinesi, içecek soğutma dolapları da pastane ekipmanları arasında yer alır. Bunun yanı sıra yıkama ünitesi işlevini sağlayan bulaşıkhane araç ve gereçleri de ekipmanlar içerisinde bulunur.

Firmamız pastane ekipmanları konusunda uzun yıllardır geniş çaplı araştırmalar yaparak belli bir fizibilite çalışması sonrasında ekipman hazırlama konusunda uzman kadroyla hareket etmektedir. Mimar mühendislerimizin pastane ile ilgili açılacak olan işletmeye belli bir fizibilite çalışması yaparak gerekli olan tüm ekipmanları planlamak suretiyle oluşum sağlamaktadır. Kaliteli paslanmaz çelik olarak üretilen pastane ekipmanları pastanenin gerekli olan tüm en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak oluşturulur. Belli projeler dahilinde hareket eden firmamız projelendirmiş olduğu ekipmanları işletmenin kurulumunda tüm ayrıntıları hesaplayarak tedarik eder. Bursa çevresinde, Türkiye genelinde ve yurtdışında pastane ekipmanları konusunda üst düzeyde beğeni alan firmamızdaki pastane ekipmanları; uzun yıllar kullanım güvencesi sunmaktadır.

Dilerseniz kendi projenizi hazırlayarak bizlere iletebilir ve projenizi uygulayabilirsiniz. Ya da işletmenizde; ekibimizin hazırlamış olduğu proje dâhilinde gerekli olan tüm ekipmanları biz uygulayabiliriz.