Pastaneler İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

pastane-ekipmanlariPastaneler İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Pastaneler; sadece ürünlerin imalatından direkt olarak satışa dönük olduğu yerler değildir. Ayrıca pasta, tatlı ve içecek, personeller ve gelen misafirlere servis edilmesi sağlanan kompleks bir tesis olarak yer almaktadır. Bu nedenle pastanelerin kurulması aşamasında gerekli olan tüm ekipmanlar bu kompleks tasarımı sağlayacak şekilde planlanmalıdır. Bu sayede üretim aşaması, pişirme aşaması  ve servis aşamasına kadar gerekli olan tüm ekipmanların titizlikle seçilmesi ve yer alması önem taşımaktadır. Uzun yıllar hizmet verecek olan pastaneler gerekli olan tüm ekipmanların neler olduğunu belli bir araştırma sonrası oluşturmalıdır. Bunun için profesyonel olarak hizmet veren ve pastane ekipmanları temin eden firmalardan yardım almaları mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Pastane ekipmanları içerisinde yer alacak olan tüm malzemelerde en basit bir eksiklik dahi pastanenin  üretim aşamasında ve sonraki aşamalarda sorun yaşamasına neden yaratabilir.

Pastanelerde kullanılacak olan her türlü ekipman da öncelikle üretim aşamasında paslanmaz çelik içeren ekipmanların olması önemli bir ayrıntıdır. Özellikle pasta yapımında kullanılan pasta tezgâhları mermer tezgâh şeklinde yer alır. Bunun yanı sıra hamur yoğurma kazanı, hamur dinlendirme tekneleri, ocak ve davlumbazlar, saklama kapları, gastronom küvetler, hamur kesiciler, çelik tencereler, elek, çeşitli bıçaklar, tepsiler, oklava, merdane, konveksiyonlu fırın, sanayi tipi mikser, çelik raflar, tepsi taşıma arabaları, mikrodalga fırınlar, pizza fırını, sanayi tipi ocaklar yer almaktadır.

Ayrıca soğutma ünitesinde işlevsel özellikler taşıyan buz tipi soğutucu dolaplar, dondurma teşhir dolabı, soğuk hava deposu, pasta teşhir vitrinleri, tezgâh tipi buzdolapları, buz makinesi, içecek soğutma dolapları da gerekli olan ekipmanlar olarak bulunmalıdır. Ayrıca pastane ekipmanları içerisinde bulaşık yıkama ünitesi olarak yer alan birçok ekipman da yer alır.

Bunun yanı sıra küçük parçalar halinde birçok fonksiyonel ekipmanlar da pastane ekipmanları içerisinde bulunmaktadır. Üretim aşamasında kullanılacak olan sanayi tipi ekipmanlar firmamız tarafından tedarik edilmektedir. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan ve dayanıklılığı ve kalitesiyle işletmenize hitap edecek olan ekipmanlarımızla ilgili geniş zengin çeşitlerimizi görebilirsiniz.  Dilerseniz firmamızdan yardım alarak üretim aşamasında gerekli olan tüm ekipmanların oluşturulduğu bir fizibilite çalışmasının detaylarını isteyebilirsiniz. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz pastane ekipmanları sektöründe de adını duyuran firmamız; Bursa çevresinde, Türkiye genelinde ve yurtdışında bu konuda kendini kanıtlamış kaliteli, güvenli ve temiz işçilik ile sizlere sunan ekipmanlara sahiptir.

İşletmenizi açacağınız andan itibaren sizlere özel projelerle gerekli olan tüm pastane ekipmanlarını belli bir plan dahilinde hazırlıyor ve ona göre gerekli olan tüm malzemeleri sağlıyoruz. Dilerseniz firmamızı arayabilir ve belli bir çalışma portföyünü bizden isteyebilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olacak olan firmamız pastane ekipmanları konusunda hiçbir ayrıntıyı atlamadan gerekli olan tüm teferruatları sağlayacaktır.