Profesyonel Mutfak

endustriyel mutfak proje fiyatlari

Profesyonel Mutfak

Günümüzde birçok farklı alanlardaki işletmelerde daha kaliteli bir hizmet sunmak için ve sağlık kurallarına uygun üretim yapabilmek için, endüstriyel mutfak kullanılmaya başlanmıştır. Endüstriyel mutfak alana göre oluşturulan projeler ve kullanılan malzemelerle birçok yönden kolaylık ve kalite sağlamaktadır. Ayrıca zamanı iyi kullanmayı sağlayan bu mutfak tipleri, iş hacmi içinde büyük yara sağlamaktadır.

Profesyonel mutfak  olarak tanımlayabileceğimiz mutfaklar, amatör mutfaklara göre çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü malzemelerden oluşmaktadır. Genellikle büyük işletmelerde ve iş hacmi fazla olan işletmelerde tercih edilen sanayi tipi mutfaklar, kullanılan alanı daha ergonomik kullanmayı sağlamaktadır.

Firmamızın uzman kadrosu, kullanacağınız alanın projesi, sanayi tipi mutfak için gerekli olan malzemeler ve teslimata kadar her türlü hizmeti, yüksek kalite ile sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışan firmamız, ihtiyaçların doğru belirlenmesi ve doğru yerleşim yapılması konusunda oldukça titiz bir çalışma yürütmektedir.

Sanayi tipi mutfakta yer alan ekipmanlar doğru ebat ve işlevde seçildiğinde, işletmenin kalite oranı da yükselecektir. Bu ekipmanlar arasında; fırınlar, hazırlama makineleri, pişirme ekipmanları, soğutucu ekipmanlar, döner kesme makineleri buz makineleri, bulaşık makineleri , servis ekipmanları ve pastane ekipmanları bulunmaktadır. İşletmenin otel, restoran, bar veya büfe olması kullanılan malzeme ve oluşturulan projenin temelini oluşturmaktadır. İşletme cinsine ve mekânın alanına göre belirlenen malzeme ve araç gereçler kullanım amacına göre tasarlanır.

Endüstriyel mutfakta genellikle yiyeceklerin hazırlaması ve pişirilmesi için kullanılan malzemelerdir. Bunların dışında kalan yıkama, saklama içinde birçok ürün çeşidi bulunmaktadır. Bu ürünler farklı ebat ve farklı teknik özelliklere sahip olduğundan, işletmenin yapısına göre seçilmelidir.

Ayrıca endüstriyel mutfak içinde olması gereken, hazırlama tezgâhları, buharlı pişirme tencereleri, ocaklar, ızgaralar, fritözler, makarna pişiriciler, devrilir tavalar gibi birçok ürünü de kapsamaktadır.

Profesyonel mutfakta kullanılan malzemeler, profesyonel işlevi olan ve uzun süre kullanılabilen malzemelerdir. Paslanmaz çelikten üretilen bu ürünler uzun süre dayanmaktadır. Profesyonel mutfaklardaki iş sürekliliğinde, malzemenin kaliteli olması oldukça önemlidir.

Sanayi tipi mutfak malzemeleri amatör mutfaklarda kullanılandan çok daha işlevsel ve tasarım ürünler sunmaktadır. İşletmenin sunduğu hizmetin kalitesine büyük katkı sağlayan bu malzemeler, doğru ve hızlı servis yapabilme olanağı sağlayan ürünlerdir.

Endüstriyel mutfak sektörü içerdiği ürün yelpazesi sayesinde, her alan ve her işletme için doğru bir hizmet sunma imkânı sağlayan ürünlerden oluşmaktadır. Dolaplar, tezgâhlar, ısıtıcılar, soğutucular, pişirme alet ve cihazları gibi yüzlerce çeşide sahiptirler. Bu kadar geniş bir yelpazede, doğru mekâna doğru malzeme ve donanım kullanmak sanayi mutfağının olmazsa olmazıdır. Sadece endüstriyel mutfak almak, işletmenin ihtiyacını çözmek için yeterli değildir. İşletmenin ihtiyaçları iyi belirlenmeli ve alanı en iyi şekilde kullanılabilecek proje oluşturulmalıdır. Böylelikle iş akışı ve kaliteden ödün vermeden, iyi bir hizmet sunmak mümkün olmaktadır.