Servis Hatları Çeşitleri Nelerdir?

servis-hatlariServis Hatları Çeşitleri Nelerdir?

Servis hatları genelde otel, restoran, bar,  kafeterya, pastane, hastane, profesyonel çalışan işletmeler, fabrikalar gibi daha birçok yerde sıcak soğuk ve nötr sıcak olan gıdaların saklanması için kullanılan tezgahlar olarak yer almaktadır. Servis hatları servis usulü satış yapan birçok yerde bulunur. İşletmenin küçük, orta ya da büyük olmasına göre farklı donanımlara sahip ekipmanlar olarak yer alan servis hatları içerisinde kap ya da havuzlar bulunmaktadır. Kap şeklinde olan havuzlarda yemeklerin konulmasıyla servis imkânı yaratılır. Ayrıca camlı bölmeleri olan teşhir amaçlı kullanılacak servis hatları yer alır. Servis hatlarının çeşitleri arasında kuver olarak yer alan üniteler bulunur. Kuver ünitesi içerisinde bulunan raflar daha çok küçük işletmeler için kullanılabilecek boyutta olmasını sağlar. Servis ünitesi sıcak dolaplı olacak şekilde servis altı düz tablalı şekilde de yer alır. Barlarda kullanılabilen servis hattı çeşitlerinin yanı sıra derin havuzlu ve buzdolaplı olarak da farklı bölümlerde kullanılmakta olan servis hatları mevcuttur.

Servis hatları ara raflı tezgâh olan dolaplı ve kuverli ve vitrin şeklinde olan servis hatları da bulunmaktadır. Genelde büyük işletmelerde kullanıma sahip olan servis hatları daha detaylı ve konforlu olarak yapılmaktadır. Gerekli tüm donanımı içerisinde taşıyabilen büyük modeller genelde paslanmaz çelik, cam bölmeli ve ahşap dekorasyon oluşturmak suretiyle işletmenin alanına ve kapasitesine göre hazırlanmaktadır. Servis hatları sıcak üniteler ve soğuk üniteleri içerisinde barındırabilecek şekilde birçok kaptan oluşabilir. Ayrıca nötr sıcaklık sağlayabilecek cam bölmeler ya da kaplar içerisinde korunabilecek gıdaların tazeliğini sağlar.

Servis hatlarının çok daha farklı dekoratif modellerde olması işletmenin en önemli yardımcısı olarak göze hitap eder ve de sağlıklı olarak kullanma koşullarını ortaya koyar. Genelde anaokulları ve kreşler gibi yemek dağıtılan yerlerde farklı dekoratif servis hatları da bulunmaktadır.

Firmamız servis hatları ile ilgili bir mühendislik eseri yaratacak ekipmanları ortaya koyabilecek zengin bir içeriğe sahiptir. Servis hatlarının soğuk, sıcak üniteler şeklinde farklı donanımlarla geliştirmek suretiyle hazırlanması imkânı bulunmaktadır. Soğuk üniteler de genelde fanlı soğutma, paslanmaz yüzey soğutma, kompozit taş yüzey soğutma ve cam yüzey soğutma olarak bulunur. Sıcak ünitelerde ise fanlı kuru Ben Marie ve temperli cam ısıtma şeklinde servis edilecek gıdaların uygulama alanları oluşturulur.

İşletmeniz için gerekli olan tüm servis hatlarının mutlaka ayrıntılı olarak üretici firma tarafından fizibilite edilmesi gereklidir. Bu konuda firmamız titiz bir çalışma sergileyerek mimarlarımız eşliğinde işletmenize ait kurulacak olan servis hatları ile ilgili özel projeler hazırlanır ve detaylı olarak size sunacak şekilde bir çeşitliliği içermesi ile sunum yapılır.

Firmamız uzun yıllardır servis hatları ile ilgili tüm üretim ve imalat aşamasının sonrasında müşterilerine gerekli olacak tüm detayları içeren bir sunum hazırlamaktadır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli malzemeden üretilen ve asla paslanmayan ve görünüm açısından işletmenizde şık durmasını sağlayacak paslanmaz çelik, cam ve ahşap dekorasyon giydirmeli servis hatları farklı çeşitte bulunmaktadır. İşletmeniz için gerekli olan servis hatlarıyla ilgili bilgileri detaylı olarak danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.  Servis hatlarının modelini beğenmeniz yeterlidir. Geri kalan tüm detayları ve donanımları işletmenize uygun olacak şekilde çözümleyelim. Kısa sürede hızlı servis anlayışı ile hizmet eden firmamız yurtiçi ve yurtdışı referansları ile de adından söz ettirmektedir. Zengin çeşitliliği, kaliteli malzeme, temiz işçilik ve garantili üretim ile yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz.