Servis Hatları

servis-hatlariServis Hatları

Genelde restoran, kafeterya, hastane, pastane, oteller, tatil yerleri gibi daha birçok yerde kullanılan servis hatları özellikle sunum açısından da önemli bir kapasiteyi karşılamaya yardımcı olmaktadır. Servis hatları ünitelerini tercih ederken mutlaka hizmet verilecek olan kişi sayısına uygun olan ünitelerin tercih edilmesi ve ayrıca muhtemel olarak artış oluşabilecek müşteri sayısına göre hareket edilmesi önem taşımaktadır. Soğuk servis ve sıcak servis ünitelerinin yanındaki nötr servis tezgahları ile de farklı ayrıma tabi tutulan servis hatları yapılacak işin durumuna göre dizayn edilmelidir. Ayrıca servis hatlarının konulacağı ve monte edileceği yere göre gerekli olan tesisatlarında hazırlanması ve ona göre belli bir yer ayarlanması kolaylık sağlayacaktır.

Servis hatlarında yer alacak sıcak veya soğuk gıdaların sunumunun yapılabileceği alanlar olması açısından güzel bir görünüme sahip olması da ayrı bir albeni yaratacaktır. Bu sayede mekana uygun olarak ahşap ya da granit giydirme yapılmak suretiyle mekanların görünümüne de bir bütünlük katacak bir dizayna sahip olması önem taşır. Ayrıca bu bölümlerin aydınlatılması ve umuma açık kısmında kolaylıkla hareket edilmesi için belli bir planlama yapılması gereklidir.

Firmamız servis hatları konusunda uzman mimar mühendisler tarafından işletmenin kapasitesine, alanına ve mekana göre belli bir prosedür uygulamak suretiyle tasarım sağlamaktadır. Servis hatlarının sıcak ya da soğuk teşhir ünitelerini içeriyor olması mekanın içerisinde sağlıklı olarak görünümü sağlamasının yanı sıra rahat ve seri olarak hizmet edilmesini sağlayacak şekilde organize ederler.

Servis ünitelerinde yer alan her türlü donanım işletmenin konumuna göre ayarlanmaktadır. Cam, paslanmaz çelik, ahşap giydirme yapılarak rahat bir şekilde işletmenin sunum yapması sağlanır. Genelde otel ve restoran gibi daha birçok gıda işiyle uğraşan işletmelerde en önemli amaç servisin kolay yapılması, gıdaların sağlıklı olarak korunması, teşhir edilmesi göz önünde tutulmaktadır. Servis üniteleri yani servis hatlarında her türlü kolaylığı sağlayabilecek şekilde organize edilen servis hatları görünümlerinin yanı sıra sunumları açısından da kolaylık sağlaması için işletmenin uygun mekanı tespit edilerek hareket edilir. Dilediğiniz şekilde istediğiniz renkleri servis hatlarında ahşap giydirme yapılabilen servis hatları işletmenizin şık görünümüne ayrı bir özellik katacaktır. Sıcak ve soğuk olarak ve ayrıca nötr ısıdaki gıda için kullanılacağı baz alınır ve servis hatları üzerinde sağlıklı olarak korunmasını sağlamak üzere farklı uygulamalar ve donanımlar bulundurulur. Sıcak ve soğuk gıdaların farklı şekilde farklı ünitelerde korunması da tertibat şeklinin de farklı olması ile sağlanmaktadır.

Servis hatları konusunda işletmenizde yeni bir oluşum yapmak istediğinizde firmamıza müracaat ettiğiniz andan itibaren tüm fizibilite çalışmaları uygulanmak suretiyle  gerekli olan tüm planlamalar yapılarak hareket edilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında projelendirme uyguladığımız ve beğeni alan tasarımlarımızı referans sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz servis hatlarının çeşitliliğini ve ürün yelpazemizi görebilir; işletmenize uygun olan birini seçebilirsiniz. Dilerseniz firmamıza bizzat gelerek birlikte nasıl bir uygulama yapılacağına karar verebiliriz. Danışmanlarımız size her şekilde yardımcı olacak ve gerekli olan tüm ayrıntılı bilgiyi tarafınıza iletilecektir. Kaliteli malzeme, temiz işçilik ve uzun yıllar kullanım imkanı sağlayacak olan  servis hatlarımız; işletmenizin durumuna uygun şekilde dizayn edilmektedir. Dilediğiniz ayrıntıyı dahi içerisinde barındırabilecek geniş bir uygulama alanı yaratabilmekteyiz.

Ayrıca servis hatlarında kullanılabilecek her türlü ekipmanın kolay bir şekilde yer almasını sağlayabilecek alanlarında yaratılması mümkün olacaktır. Servis hatları üzerinde gerekli olan tüm malzemeler kolay bir şekilde sunum yapabilecek kapasiteyi de içermektedir. İsteyin biz işletmeniz için en iyisini tasarlayalım.